Vergisiz telefonda son dakika düzenlemesi: Doğrudan destek verilecek

Haber7 /Fuat Öner

“Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar,” 1 Kasım 2023 tarihi itibariyle (bugün) uygulanmaya başladı.

Satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış, açık öğretim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencilerinin her birine, bir defaya mahsus olmak üzere teknolojik cihaz desteği ve bir yıllık internet desteği sağlanacak. Her öğrencinin bir defaya mahsus olmak üzere kullanabileceği teknolojik cihaz destek tutarı toplamı en fazla 5,500 TL olacak.

VERGİ İADESİ YERİNE DOĞRUDAN DESTEK

5,500 TL’lik desteğin öğrencilere nasıl verileceğine ilişkin bilgiye Haber7 ulaştı. Daha önce destek tutarının ürünü satın aldıktan sonra vergi iadesi şeklinde yapılaması bekleniyordu.

TEKNOLOJİK CİHAZ DESTEĞİ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDA OLACAK

Ancak Haber7’nin cihaz desteğine ilişkin çalışmaları yürüten bakanlıklara ait kaynaklarından edindiği bilgiye göre, dün gece gerçekleşen son dakika değişikliği ile öğrencilerin bir defaya mahsus yararlanacağı vergisiz cihazlar için destek Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanacak.

Bakanlık satın alınan vergisiz cihazlar için belirlenen 5,500 TL’lik tutar için doğrudan destek verecek.

Bakanlık yetkilileri ayrıca 5,500 TL’lik destekle ilgili usul ve esaslara ait detayların en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x