Uyar’ın mayıs ayında okurla buluşacak kitapları, küçük burjuva kökenli insanların yaşama biçimlerine yoğunlaştığı ilk kitabı “İpek ve Bakır”, karakterlerinin alt sınıf olmasıyla diğer eserlerinden ayrılan “Dizboyu Papatyalar” ve annesinin yağlıboya portresi üzerinden 1930’ların diğer kadınlarının hikâyelerini ele aldığı “Otuzların Kadını.”
Related Posts
Dünden Kalmışsa Sakın Yemeyin! 1 Kaşık Tüketildiğinde Bile Bakın Be Yapıyor
Pilav çok sayıda ülkede ana yemeklerinin yanında tüketilen lezzetli bir yemek. Ancak çoğu zaman pilav zehirlenmelere yol açabiliyor. Genelde tavuktan zehirlenme vakaları oluşuyor diye düşünülse de durum hiçte öyle değil. Sade pilavda zehirleyebiliyor …
Maltepe’de Cumhuriyet’in 100. yılı kutlandı
Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, 50 kişilik bir kadro tarafından Cumhuriyet’in kazanımları danslarla ve müzikle anlatıldı. Gösteri büyük beğeni topladı.
Kaplıcaya Gitmenin Faydaları Nelerdir?
Antik Roma’ya kadar dayanan tarihi kaplıcalar, yüksek oranda rodan, kalsiyum ve potasyum içeren kaynaklarıyla ünlüdür. Ülkemizin birçok farklı bölgesinde de birçok kaplıca bulunmaktadır. Peki kaplıcaların faydaları nelerdir? STRESİ AZALTIR …