“Kaçak Madende Hayatını Kaybeden İşçiyi Yok Etmek İçin Yaktılar” İddiası

Gündeme bomba gibi düşen iddia Zonguldak’tan geldi. Duvar’dan Mustafa Özdemir’in haberine göre; Zonguldak’ta kaçak madendeki iş kazasında hayatını kaybeden Vezir Mohammad Nurtani’nin cesedi ormana götürülerek yakıldı!

Zonguldak Merkez Kırat Mahallesi Koca Osman Sokak’ta yol kenarında yanmış cesedi bulunan 50 yaşındaki Vezir Mohammad Nurtani, bugün ailesinin ve arkadaşlarının gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Duvar’dan Mustafa Özdemir’in haberine göre; yaklaşık bir ay önce Kırat bölgesinde bir kaçak ocakta çalışmaya başlayan Afganistan uyruklu Nurtani, dün maden ocağında meydana gelen kazada hayatını kaybetti.

Kaçak ocak sahibi tarafından olayın ortaya çıkmaması için ormanlık alana götürülen Vezir Mohammad Nurtani’nin faili meçhul kişi ya da kişilerce üzerine benzin dökülerek yakıldığı ortaya çıktı.

Jandarma tarafından yapılan tahkikatta olay yerindeki delillere el konulurken cinayetle ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Bugün Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak Hazreti Âli Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası Kırat Mezarlığı’na defnedilen Nurtani’nin cenazesine eşi, oğlu ve yakınları katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x