Özkan Uğur Anısına Sahne Alan Mazhar Alanson Sahnede Duygusal Anlar Yaşadı

Mazhar Alanson Üsküdar Meydanı’ndaki konserinde sevenleriyle buluştu. Uzun bir aranın ardından sahneye çıkan Mazhar Alanson, şarkılarını Özkan Uğur anısına seslendirdi. Dinleyecilerin ‘Sude’ şarkısını istemesi üzerine Alanson, sahnede duygusal anlar yaşadı.

Üsküdar Belediyesi’nce düzenlenen etkinliklerin açılışı, usta sanatçı Mazhar Alanson tarafından yapıldı.

Mazhar Alanson, en sevilen şarkılarıyla Üsküdar Meydanı’nda sevenleriyle buluştu. Yoğun ilgi gösterilen konser alanında, oldukça duygusal anlar yaşandı.

Mazhar Alanson, şarkılarını yakın zamanda kaybettiğimiz Özkan Uğur’a adadı.

Mazhar Alanson, hem MFÖ şarkılarıyla hem de solo şarkılarıyla dinleyenlere müzik zevki yüksek bir gece yaşattı. Fakat dinleyenlerin özellikle Özkan Uğur ile bağdaştırdığı ‘Sude’ şarkısını istemesi üzerine duygusal anlar yaşandı. 

Alanson, dinleyenlerin bu isteğine “Sonra, belki hatırınız için çalarız bu ekiple, Özkan’sız olmaz ama anmak için yaparız’ dedi.

Seyircilerin “Sude” şarkısı için ısrar etmesi üzerine Alanson, “Şimdi Sude’yi söylersem Özkan’sız ağlarım” dedi.

‘Onu sonra yaparız’ diyerek Sude parçasını seslendirmek istemeyen usta sanatçı, daha sonra seyircilerin de eşlik etmesiyle konser sonunda seslendirdi. 

Binlerce kişinin eşlik ettiği Sude şarkısında unutulmaz anlar yaşandı.

Mazhar Alanson, vefatıyla hepimizi derin bir üzüntüye boğan Özkan Uğur’a “Ele Güne Karşı” şarkısıyla veda etmişti.

MFÖ’nün üyeleri Mazhar Alanson ve Fuat Güner, Özkan Uğur’a veda konuşmalarında konuşmakta zorlanmış dostlarının ardından yaşadıkları derin üzüntüyü kelimelerle ifade edememişlerdi. ‘Seni görebileceğimiz yer rüyalar artık. Deli diyorlar bize, ah bu ayrılık’ diyen Mazhar Alanson, hepimizi derinden etkilemişti.

Şarkılarını dinlemiş, filmlerini izlemiş herkes bu ölüm karşısında büyük bir hüzne boğulmuştu…

Yattığın yer hiç incitmesin Özkan abi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x