Filistinli çocuklar için meydana 8 bin ayakkabı bırakıldı

İsrail’in Gazze’ye şiddetli saldırıları 78’inci gününde sürüyor. Hollanda’nın Rotterdam kentinde bulunan Binnenrotte Meydanı’nda, saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli çocukları anmak için bir tören düzenlendi. Etkinlikte, İsrail’in saldırılarda öldürdüğü çocuklara dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için meydana yaklaşık 8 bin çift çocuk ayakkabısı bırakıldı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik şiddetli bombardımanı 78. gününde devam ederken, Hollanda’nın Rotterdam kentindeki Binnenrotte Meydanı’nda, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında öldürülen Filistinli çocukları anmak için toplanıldı. İsrail’in saldırılarında öldürülen çocuklara dikkati çekmek adına meydana yaklaşık 8 bin çift çocuk ayakkabısı konuldu.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda yaşamını yitiren Filistinli çocuklar için Rotterdam’da bir anma etkinliği yapıldı.

Zeytin Ağacı Dikme Vakfı (Olive Tree Planting Foundation) tarafından Binnenrotte Meydanı’nda organize edilen anma etkinliğinde, İsrail saldırılarında ölen çocukları temsil eden yaklaşık 8 bin çift çocuk ayakkabısı meydana serildi.

HER 10 DAKİKADA BİR YENİ AYAKKABI EKLENDİ

Her 10 dakikada bir sıklıkla, Gazze’de çocukların öldürüldüğü kaygı verici zaman sıklığını sembolize eden ayakkabı çiftleri alana bırakıldı.

Zeytin Ağacı Dikme Vakfı (Olive Tree Planting Foundation) Direktörü Esther van der Most yaptığı açıklamada, “Son 75 günde Gazze’de 8 binden fazla çocuk öldürüldü. Bu ayakkabıları ne kadar çok çocuktan bahsedildiğine dikkat çekmek için topladık.” İfadelerini kullandı.

“YETER İŞGALİ DURDURUN”

Sözlerinin devamında van der Most, “Bu şekilde insanlar onlar hakkında bir şeyler hissedebilir ve Filistinliler insan olarak görülebilir. Öldürülen çocukların yasını tutmak ve onları anmak için buradayız ama her şeyden önce şunu söylemek için: ‘Yeter! Filistinli çocukları öldürmeyi durdurun. İşgali durdurun, her şeyi durdurun!” dedi.

Törende ayrıca İsrail saldırılarında hayatını kaybeden binlerce çocuğun isimleri ve yaşları sırayla okundu.

İsrail’in 7 Ekim’de Hamas’ın Aksa Tufanı saldırısna karşılık giriştiği tarihten bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında en az 8 bini çocuk, 20 binden fazla Filistinli öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x